fbpx

Najlepšie akvarijné filtre 2024 – RECENZIE a skúsenosti & Ako vybrať?

Krásne akvárium a zdravé rybičky sú otázkou dobrého filtra, ktorý sa stará o čistotu vody. Prirodzená rovnováha v akváriu je veľmi krehká. Vo vodnom prostredí prebieha celá rada neviditeľných procesov s veľkým vplyvom na ryby. Keď v akváriu nie je filter, môže to byť podobné, ako keby ľudia žili v prostredí so vzduchom plným škodlivých splodín.

9 najlepších akvarijných filtrov

Veľké, malé, vnútorné, vonkajšie a tak ďalej. Akvarijné filtre sú kľúčové, ale ich výber dokáže byť pekne zamotaný. Zamerali sme sa na 9 populárnych a dobre hodnotených filtrov a starostlivo sme rozobrali ich vlastnosti.

V zozname deviatich vybraných akvarijných filtrov nájdete možnosti pre široké spektrum nádrží. Ak si nevyberiete z recenzovaných produktov, iste vám pomôže poradca pre výber tej správnej varianty pre vašu nádrž na konci článku.

#1 Výkonný vonkajší filter do väčších nádrží

Hagen Fluval 406 – recenzia

Multifunkčný vonkajší akvarijný filter je ideálnym riešením pre majiteľov akvárií do 400 litrov s túžbou znížiť nutnosť pláchania a čistenia filtra na minimum. Kvalitne vyzerajúci vzhľad potvrdzujú dôležité praktické vlastnosti.

Hlavnou prednosťou filtra je vysoký výkon, kde za hodinu dôjde k prefiltrovaniu 1450 litrov. Teoreticky to znamená, že u 200 litrového akvária voda pretečie až 7x za hodinu, čo ocenia druhy rýb náročnejšie na čistotu vody. To všetko prebieha za prekvapivo tichej prevádzky.

Vysoký výkon umožňuje znížiť frekvenciu pravidelnej údržby. Voda zachytená v štvorcovej nádobke preteká cez filtračnu vatu, molitan, keramické častice a aktívne uhlie. Každý z týchto filtračných materiálov je umiestnený vo vlastnom plastovom oddelení s ľahkým odoberaním pre jednoduchú výmenu jednotlivých náplní.

Pozitívne ohlasy sú hlavne na jednoduchú montáž a údržbu, kedy stačí nasledovať návod. Nasávacie a vypúšťacie hadice sa do akvária pripevňujú pomocou prísaviek. Vďaka prítomnosti výkonného motora je zaistený optimálny prúd prefiltrovanej vypúšťanej vody, čo pomáha lepšiemu okysličeniu vody a prevenciu vzniku nežiaducich povlakov na hladine.

Dôležité parametre:

Rozmery: 25 x 20 x 50,8 cm
Maximálny objem akvária do 400 litrov
Výkon: 1450 l / h, 20 W
Maximálny výtlak: 2,25 m
Filtračné náplne: 4 – molitan, vata, keramika, aktívne uhlie
Objem filtra: 8,5 litrov

7 dôvodov, prečo KUPOVAŤ Hagen Fluval 406

 • Jednoduchá inštalácia a začatie prevádzky
 • Tichá prevádzka
 • Menšia frekvencia nenáročnej údržby
 • Kvalitné spracovanie a štvorcový tvar, ktorý zachytí viac vody pre lepší prietok
 • Ľahko dostupné náhradné diely a náplne
 • Ideálne pre náročnejšie druhy rýb a akvária so slanou vodou
 • Filtrácia cez 3 rôzne médiá

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ Hagen Fluval 406

 • Nie je vhodný pre akvária s objemom väčším 400 litrov
 • Vyššia cena

#2 Spoľahlivý vonkajší filter za dobrú cenu

Eheim Classic 2213 – recenzia

Patrí medzi častú voľbu akvaristov s nádržami o veľkosti do 250 litrov. Ponúka totiž spoľahlivý výkon a kvalitné spracovanie doplnené a dôležité bezpečnostné prvky v podobe upevnenia hadíc a tesnení zabraňujúce nehodám spojeným s únikom vody.

Po chvíľkovom zabehnutí ponúka znesiteľnú nižšiu hlučnosť. Do väčšieho objemu filtra je možné zvoliť buď okrúhle špeciálne vložky z molitanu, aktívneho uhlia alebo jemné huby. Rozhodnúť sa ale môžete aj pre kombináciu voľných filtračných médií, ktorá sa umiestni do vnútornej nádoby. Máte tak voľnú ruku uspôsobiť filter požiadavkám svojej nádrže a rýb.

Vďaka veľkému výkonu a pri vhodne zvolených filtračných náplniach je možné predĺžiť intervaly pre čistenie. Celý proces navyše výrazne uľahčuje prítomnosť praktických dvojkohoutů, ktoré stačí pri čistení uzavrieť, rozpojiť hadice a vyčistiť filter. Zatvorený dvojkohout bráni vytekaniu vody pri manipulácii s filtrom.

Produkt sám o sebe je veľmi dobrý, ale celkový dojem bohužiaľ ľahko kazí zle napísaný pribalený návod, ktorý je zbytočne zložitý a nezrozumiteľný. Než sa teda pustíte do prvej montáže tohto filtra, je lepšie naštudovať si postup z videí na YouTube.

Dôležité parametre:

Rozmery: 16 x 16 x 36 cm
Maximálny objem akvária do 250 litrov
Výkon: 440 l / h
Maximálny výtlak: 1,5 m
Filtračné náplne: Filtračné huby, možné doplniť o voľná médiá
Objem filtra: 3 litre

7 dôvodov, prečo KUPOVAŤ Eheim Classic 2213

 • Dobré tesnenie a bezpečnostné upevnenie hadíc
 • Kvalitné spracovanie
 • Prijateľná nižšia hlučnosť a spotreba
 • Väčší filtračný objem
 • Nevyžaduje príliš časté čistenie
 • Voľba voľné filtračné náplne, alebo odporúčaných vložiek
 • Ľahká dostupnosť náhradných dielov

1 dôvod, prečo NEKUPOVAŤ Eheim Classic 2213

 • Základný model neobsahuje filtračné náplne, ktoré je potrebné dokúpiť, alebo zvoliť variantu PLUS alebo PLUS BIO

#3 Najobľúbenejší vonkajší filter na trhu

TetraTec EX 800 Plus – recenzia

Patrí medzi najobľúbenejšie vonkajšie filtre s dobrým pomerom ceny a výkonu. Dostupné sú tri veľkostné varianty radu akvarijných filtrov TetraTec EX pre akvária o objeme 60 až 120 litrov (EX 600), 100 až 300 litrov (EX 800) a najväčší typ dokáže obstarať nádrž s objemom až 500 litrov (EX 1200). Tichá prevádzka aj cez vysoký výkon je jednou zo spomínaných výhod v najrôznejších recenziách.

Voda prechádza nádržou s väčším filtračným objemom a je vedená cez 5 filtračných médií. Súčasťou balenia sú keramické častice, krúžky, biologická filtračná pena, aktívne uhlie a filtračné guličky pre optimálnu kombináciu mechanickej a chemickej filtrácie. Výhodou je jednoduchá výmena jednotlivých náplní podľa aktuálnych potrieb.

V porovnaní so staršími modelmi od firmy Tetra došlo k vylepšeniu úchytov a tesnenia. Priehľadné prítokové a odtokové hadice, takže je možné sledovať kvalitu prefiltrovanej vody. Čistenie je príjemne jednoduché vďaka možnosti odpojenia hadíc a následnej manipulácii iba s nádržou. Pri výmene jednotlivých filtračných náplní oceníme praktické úchytky na každej kazete.

Dôležité parametre:

Rozmery: 21,2 x 21,2 x 41,2 cm
Maximálny objem akvária do 300 litrov
Výkon: 790 l / h
Maximálný výtlak: 1,3 m
Filtračné náplne: 5 – keramika, krúžky, pena, aktívne uhlie, guličky
Objem filtra: 6,6 litrov

7 dôvodov, prečo KUPOVAŤ TetraTec EX 800 Plus

 • Tichá prevádzka
 • Vysoký výkon
 • Nižšia spotreba energie
 • Praktické kazety s úchytmi na filtračné média
 • Väčší filtračný objem
 • Jednoduché odpájanie hadíc pri čistení
 • Jednoduchá možnosť výmeny filtračných náplní podľa potreby

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ TetraTec EX 800 Plus

 • Nie úplne jednoduchá prvotná montáž
 • Niekto má problém s kratšími hadicami, ale to záleží na umiestnení filtra a akvária

#4 Odstraňovač nečistôt z hladiny pre krištáľové akvárium

Eheim Skim 350 – recenzia

Eheim Skim 350 je praktický samostatne fungujúci odstraňovač nečistôt z vodnej hladiny. Hodí sa pre použitie v prípade, kedy vás v akváriu trápi takzvaná slepá hladina spôsobená mastným povlakom látok organického pôvodu, odstraňuje nežiaduce jemné rastliny z hladiny, prach, nespotrebované zvyšky krmiva a ďalšie. Prúdením vody podporuje okysličovanie.

Nejde vyložene o filter do väčších nádrží, pretože objem filtračnej náplne je malý. Hlavným účelom je odstraňovanie nečistôt z hladiny a podpora prúdu. Výhodou je regulovateľný prietok vody. Má menšie rozmery, primerane tichú prevádzku a dostatočnú výkonnosť pre fungovanie v nádrži do 350 litrov. Spotreba energie je pritom iba 5W.

Horný plavák sa prispôsobuje hladine. Všetky potrebné súčiastky sú v balení a montáž je jednoduchá. Drobnou nevýhodou je potreba častejšieho čistenia pre zachovanie prietoku a čistiaceho efektu. Počas kŕmenia je vhodné prístroj na chvíľu vypnúť a zapnúť až potom, čo sa ryby nakŕmia.

Dôležité parametre:

Rozmery: 40 x 40 x 130 cm
Maximálny objem akvária do 350 litrov
Výkon: spotreba iba 5W
Maximálný výtlak: umiestnené v akváriu
Filtračné náplne: molitan

6 dôvodov, prečo KUPOVAŤ Eheim Skim 350

 • Efektívne čistenie hladiny počas krátkej doby
 • Malé rozmery
 • Jednoduché čistenie filtračnej náplne
 • Malá spotreba elektrickej energie
 • Dobre drží na svojom mieste vďaka gumovým prísavkám
 • Znižuje riziko problémov spôsobovaných nečistotami na hladine

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ Eheim Skim 350

 • Nasávací otvor nie je chránený mriežkou proti vniknutiu napríklad malých kreviet
 • Malý filtračný objem, takže do väčších nádrží je potreba zaobstarať ešte filter

#5 Výkonný filter do veľkých nádrží

Hagen Fluval FX-6 – recenzia

Taliansky výkonný filter dokáže efektívne prečistiť vodu v akváriu až o objeme 1500 litrov. Čistota vody je zvýraznená možnosťou rozvodu do rôznych rohov nádrže v jednom momente. Vo filtri je udržiavané vákuum, takže raz za čas sa vypne, aby vypustil vzduch. Následne sa po zaplnení vodou sám zapne. Do filtra je zakomponovaná schopnosť prispôsobovať prietok vody. Problémy nie sú ani s hlučnosťou.

O ľahkú údržbu sa starajú výmenné nádoby na filtračné média. Každá z nich je navyše obložená penovou vložkou pre dôsledné mechanické predčistenie vstupujúcej vody. Súčasťou balenia sú filtračné média, ale je možné prispôsobiť si ich zloženie a poradie jednotlivých kusov podľa vlastných potrieb.

Z praktického hľadiska si v recenziách ľudia pochvaľujú automatické spúšťanie po zaplnení vodou, kedy odpadá starosť s prvou zložitou inštaláciou a spúšťaním. Väčší objem filtračnej hmoty umožňuje znížiť frekvenciu čistenia. Akonáhle k tomu ale už dôjde, máte k dispozícii na vypúšťanie ventil pre uľahčenie manipulácie s kanistrom filtra. Nasávacie hadice sú opatrené jemnou blankou, ktorá bráni vstupu jemných nečistôt. Skrátka ide o kvalitnú a premyslenú techniku, čo sa však odráža na cene.

Dôležité parametre:

Rozmery: 38,1 x 38,1 x 50,8 cm
Maximálny objem akvária do 1500 litrov
Výkon: 3500 l / h
Maximálny výtlak: 3,3 m
Filtračné náplne: mechanická, chemická a biologická
Objem filtra: 5,9 litrov

8 dôvodov, prečo KUPOVAŤ Hagen Fluval FX-6

 • Vysoký výkon
 • Tichá prevádzka
 • Automatické spúšťanie po zaplnení vodou
 • Jednoduchá prvá inštalácia
 • Viac prúdov vody do rôznych rohov nádrže
 • Odnímateľné zásobníky na filtračné média
 • Väčší objem filtračnej náplne
 • Jednoduchá bežná údržba a dlhšie intervaly pre čistenie

1 dôvod, prečo NEKUPOVAŤ Hagen Fluval FX-6

 • Vyššia cena

#6 Šikovný a ľahko čistitelný vnútorný filter

TetraTec IN 1000 – recenzia

Vzhľadovo príjemný vnútorný filter predstavuje dobrý pomer ceny a výkonu pre majiteľov akvárií s objemom do 200 litrov. S trochou šikovnosti ho iste zakomponujete do akvária tak, aby nerušil celkový dojem. Našťastie je to vďaka menším rozmerom ľahké.

Dodávaná filtračná pena je vhodná pre optimálnu kombináciu biologickej a mechanickej filtrácie. V prípade potreby je možné zameniť jeden kus za molitan s aktívnym uhlím. Výhodou filtra je možnosť regulácie prietoku vody. Vo vrchnej časti si pootočením nastavíte smer trysky. Podľa recenzií nepatrí medzi najtichšie filtre.

Filter sa skladá z dvoch oddelených nádob obsahujúcich filtračnú náplň. V rámci čistenia je dobré preprať vždy iba jednu, aby zostalo zachované čo možno najviac nitrifikačných baktérií pre biologickú filtráciu. Odpojenie motorku a jednotlivých nádrží je ľahké, ale dajte si pozor, či máte filter vypojený zo zásuvky. V porovnaní s vonkajšími filtrami sa pripravte na častejšie čistenie. Prvá montáž je jednoduchá a filtračné náplne sú súčasťou balenia.

Dôležité parametre:

Rozmery: 12,4 x 10,6 x 40,6 cm
Maximálny objem akvária do 200 litrov
Výkon: až 1 000 l / h
Filtračné náplne: filtračná pena

5 dôvodov, prečo KUPOVAŤ TetraTec IN 1000

 • Dobrý pomer ceny a kvality
 • Pekné a kvalitné spracovanie
 • Jednoduchá údržba a výmena filtračných náplní
 • Regulácia prietoku vody a smeru výpustné trysky
 • Dve oddelené nádoby pre filtračné médium

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ TetraTec IN 1000

 • Nutnosť častejšieho čistenia
 • Nie úplne tichá prevádzka

#7 Výkonný filter s nízkou spotrebou energie

JBL CristalProfi Greenline e1501 – recenzia

Nové a vylepšené vonkajšie filtre rady Greenline lákajú hlavne na zníženie nárokov na energiu v porovnaní s predchádzajúcou modelovou radou. Sprevádza ju aj ďalšie kladné hodnotenie zo strany samotných akvaristov.

Jednotlivé filtračné náplne sú uložené v štyroch oddelených košoch s úchytmi, čo uľahčuje manipuláciu pri čistení. Jednou z predností filtra je aj veľký objem filtračnej hmoty, kedy je objem až 12 litrov. Hadice sú priehľadné, takže je možné kontrolovať ich znečistenie.

O kvalitu filtrácie sa stará aj predfilter. V balení sú všetky súčiastky vrátane filtračných náplní. Pri dokupovaní ďalších sa pripravte na trochu vyššie ceny. V zásade však nejde o častú investíciu. Prvé spustenie nie je príliš zložité.

Dôležité parametre:

Rozmery: 20 x 23,5 x 46 cm
Maximálny objem akvária do 700 litrov
Výkon: 1500 l / h
Filtračné náplne: biofilné guličky, biolfilná pena
Objem filtra: 12 litrov

5 dôvodov, prečo KUPOVAŤ JBL CristalProfi Greenline e1501

 • Efektívne využitie energie
 • Vysoký a spoľahlivý výkon
 • 4 oddelené koše na filtračný materiál s praktickými úchytmi
 • Tichá prevádzka
 • Veľký filtračný objem

1 dôvod, prečo NEKUPOVAŤ JBL CristalProfi Greenline e1501

 • Vyššia cena náhradných náplní

#8 Ekonomická voľba pre menšie akvárko

Diversa Claro 200 – recenzia

Vnútorné filtračné riešenie do menších nádrží s tryskou na vyčírenie hladiny a lepšie okysličovanie vody. Akvária o malom objeme sú náchylné na náhle zmeny kvality vody, takže dobrý filter je nutnosťou. Diversa Claro 200 ponúka dobrý pomer ceny a výkonu pri použití v nádržiach do 40 litrov.

Vnútri je molitanová huba napomáhajúca mechanickej filtrácií a pre vytvorenie ideálneho prostredia na usídlenie baktérií k biologickej filtrácii. Vlastný filtračný objem nie je príliš veľký, ale to vynahrádza rýchlosť cirkulácie, ktorá je až 200 litrov za hodinu. Filter ponúka možnosť regulácie prietoku. Prevádzkovo je tichý.

Malý vzhľad a decentné prevedenie nijako nenarušujú dojem z akvária. Nevýhodou je nutnosť častejšieho čistenie filtra, ktorý sa rýchlo zanáša. Tomu sa ale rovnako nevyhnete a vďaka jednoduchému otváraniu spodnej časti filtra je vyberanie filtračnej huby jednoduché.

Dôležité parametre:

Rozmery: 13,8 x 9 x 5,6 cm
Maximálny objem akvária do 40 litrov
Výkon: 200 l / h
Filtračné náplne: molitanová huba

5 dôvodov, prečo KUPOVAŤ Diversa Claro 200

 • Dobrý pomer ceny a výkonu
 • Tichá prevádzka
 • Jednoduché čistenie
 • Nízka spotreba energie
 • Nenápadný vzhľad

1 dôvod, prečo NEKUPOVAŤ Diversa Claro 200

 • Nutnosť častejšieho čistenia

#9 Vnútorný filter pre prevzdušnenie a vytvorenie prúdu

Aquael Fan 3 Plus – recenzia

Univerzálny vnútorný filter vhodný do akvárií s objemom maximálne 250 litrov. Ponúka dobrý pomer ceny a výkonu.

Tichá prevádzka, kedy hlasnejšie môže byť samotné prúdenie a čírenie vody, čo je možné zmierniť ponorením kúsok pod hladinu. K dispozícii máte možnosť nastavenia prietoku vody a smeru výtoku. Slúži na okysličenie vody a jemný protiprúd ocenia aj niektoré druhy rýb. Vďaka čereniu hladiny tiež znižuje riziko výskytu nepríjemného zakalenia.

Prvá montáž je jednoduchá. V rámci ďalšej údržby je potreba získať trochu cviku kvôli špecifickému otváraniu nádoby s filtračnou hmotou. Intervaly čistenia sú prijateľne dlhé, ale záleží na intenzite znečistenia nádrže. Náhradné molitany sa horšie zháňajú, ale ich životnosť je pri šetrnom zaobchádzaní pomerne dlhá.

Dôležité parametre:

Rozmery: 13 x 8,6 x 28,4 cm
Maximálny objem akvária do 250 litrov
Výkon: 700 l / h
Filtračné náplne: molitan

5 dôvodov, prečo KUPOVAŤ Aquael Fan 3 Plus

 • Dobrý pomer ceny a výkonu
 • Podpora okysličovania vody
 • Vytváranie prúdu pre pohyb hladiny
 • Nevyžaduje nutnosť príliš častého čistenia
 • Možnosť regulácie prietoku a smeru prúdenia prefiltrovanej vody

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ Aquael Fan 3 Plus

 • Horšia dostupnosť náhradného molitánu
 • Horšie vyberanie molitanu pre čistenie

Ako vybrať akvarijný filter

Pri výbere akvárijného filtra je nutné poznať všetky dôležité parametre. Rolu hrá hlavne veľkosť nádrže, typ filtračnej hmoty a doba prietoku. Výber vhodného filtra je zložitý nielen pre začiatočníkov, ale dokáže potrápiť aj skúsenejších akvaristov.

Prečítajte si, podľa čoho sa môžete rozhodovať počas výberu najlepšieho typu filtra zrovna pre vaše akvárium. S týmto jednoduchých radcom a základnými informáciami si snáď lepšie poradíte s nákupom filtra bez ohľadu na variant nádrže a požiadavok.

I. Podľa veľkosti akvária

Filter kupujte podľa toho, aké veľké máte akvárium. Výrobcovia priamo uvádzajú odporúčanú veľkosť nádrže pre daný model. Ak sa objem vášho akvária vojde do uvedeného rozpätia, mohol by byť tento filter tým pravým. Problémom nie je ani obstaranie o kúsok väčšieho filtra, kedy bude výsledok ľahko naddimenzovaný. V opačnom prípade, keď veľkosť filtračnej hmoty a rýchlosť prietoku by nestačili, nebolo by to účinné a vo vode by mohlo dochádzať k hromadeniu škodlivých látok (amoniak, dusitany).

II. Podľa umiestnenia filtra

Existujú vnútorné, vonkajšie a závesné filtre. Vnútorný akvarijný filter je celý vložený priamo v nádrži. Výhodou je rýchla inštalácia a často nižšia cena. Nevýhodou je fakt, že nie je dostatočný pre akvária s objemom väčším 250 litrov a rýchlejšie sa zanáša nečistotami.

Druhým variantom je vonkajší filter, kedy je filtračný aparát umiestnený mimo nádrž a voda je privádzaná hadičkami. Výhodou je väčší obsah filtračnej hmoty a väčšej možnosti pri jeho výbere. Jedná sa o ideálny variant pre väčšie nádrže.

Tretím typom je závesný filter, ktorý je umiestnený na okraji nádrži, ale z vonkajšej strany, takže nezaberá miesto vo vnútri u rýb. Voda je do filtra privádzaná trubičkou, prefiltruje sa cez médium a následne je vypúšťaná v podobe jemného vodopádu späť do nádrže. Tento filter je vhodnejšie pre menšie nádrže.

III. Podľa filtračnej hmoty

Filtračná hmota je veľmi dôležitá, pretože slúži na zachytávanie nečistôt a usídľujú sa v nej „dobré“ nitrifikačné baktérie, ktorých úlohou je odstraňovať z vody škodlivé odpadové látky vyprodukované rybami a premieňať ich na neškodné zlúčeniny.

Ak máme viac nádrží, môžeme sa rozhodnúť pre praktické riešenie v podobe biomolitanového filtra pripojeného pomocou hadičky na vzduchovací motorček, čo Akvaristi označujú ako takzvaný „bublifuk“.

V prípade filtrov s vlastným čerpadlom si môžeme vybrať, akú chceme filtračnú hmotu. Často sa používajú keramické guľôčky a sintrované sklo, kedy je výhodou veľká pórovitosť pre usadenie baktérií. V zásade je dobré kombinovať ich s ďalšími filtračnými médiami pre zaistenie optimálnych vlastností. Vo vonkajších filtroch nachádzame filtračnú vatu, ktorá však slúži len pre mechanické zachytávanie nečistôt.

V prípade liečby a pre zaistenie efektívnejšieho odbúrania škodlivých látok sa pre filtráciu využíva umelo vyrobené aktívne uhlie. Ide o účinnú absorpčnú filtráciu vhodnú pre odstránenie zvyšku liečiv, keď všetky nežiaduce látky zostanú vo vnútri materiálu. Po niekoľkých hodinách je potrebné ho vymeniť, alebo nahradiť iným filtračným médiom. Podobne funguje aj zeolit, čo sú drobné sivé kamienky viažuci amoniak a ďalšie odpadové látky.

IV. Podľa prietoku

Zaujímať nás bude aj to, koľko vody prejde filtrom za hodinu. Platí, že objem vody by sa mal prefiltrovať aspoň dvakrát za hodinu, ale záleží na tom, ako citlivé chováte ryby, koľko je v akváriu rastlín a podobne.

V. Podľa ceny

Pre efektívny výber sa najskôr riaďte veľkosťou akvária a až na tento zúžený výber aplikujte cenové kritérium. Na trhu je široká ponuka najrôznejších typov a s výberom zodpovedajúceho pomeru ceny a výkonu vám môžu pomôcť recenzie a informácie uvedené vyššie.

Prečítajte si tiež výber najlepších akvárií a terárií – dali sme si záležať. 🙂

Zdroje

 1. Článok o tom, ako vybrať akvarijné filter –  Rybicky.wity.cz
 2. Diskusia akvaristov o výbere vhodného filtra do akvária –  Rybicky.net
 3. Všeobecný článok o akvarijných filtroch na webe  Rybicky.net
 4. Prínosná reportáž o filtroch do akvária na iPrima.cz
 5. [eng] polopaticky vysvetlené jednotlivé typy akvarijných filtrov –  Advancedaquariumconcepts.com
 6. [eng] Výber najlepších akváriových filtra podľa recenzného webu  Aquariumadviser.com
 7. [eng] Recenzia 29 najlepších akvarijných filtrov a užitočná infografika –  Tropicalfishcareguides.com
 8. [eng] Článok, kde je popísané všetkých šesť druhov filtráciou –  Fishtankadvisor.com
 9. [eng] Nákupný poradca filtráciou do akvária podľa webu  Fishtanksetups.com
4.7/5 - (8 votes)

1 komentár k “Najlepšie akvarijné filtre 2024 – RECENZIE a skúsenosti & Ako vybrať?”

Vložiť komentár