fbpx

Najlepšie GPS obojky pre psov 2024 – recenzie, skúsenosti a návody

Každý komu sa niekedy stratil pes, pozná ten pocit bezmocnosti. Ten pocit, kedy musíte plne veriť schopnosti svojho psa vrátiť sa domov. Pričom neviete, či ho niekto niekde neukradol alebo horšie. Nie je to nič príjemné. Našťastie dnes existujú možnosti, ako svojho psa nájsť pomocou GPS lokátora a ušetriť si tak veľa nervov.

Nielen že takýto GPS obojok určí presnú polohu psíka, ale niektoré z nich pridávajú aj šikovné funkcie, ktoré využijete v dennom živote. Dokážu merať psíkovi fyzickú aktivitu, upozorní vás, kedykoľvek pes opustí povolené územie alebo umožňuje spätne zhliadnuť históriu trasy. Nájdete aj také, ktoré ocenia predovšetkým lovci a outdooroví nadšenci s možnosťami ako odposluch, alarm v mobile pri šteknutí alebo extrémne presnú lokalizáciu.

Rádiový obojok x GPS obojok na GMS sieti

Vo svete GPS obojkov existujú dva odlišné brehy. Na jednej strane nájdete tie zariadenia, ktoré bežia na GMS sieti pomocou SIM karty (väčšinou integrovaná výrobcom). Na druhom brehu sa potom ocitá obojok, ktorý pre lokalizáciu používa satelitný signál a rádiový prijímač. Nie ste vďaka nemu závislí na mobilnej sieti a lokalizácia je ďaleko presnejšia (ocenia outdooroví nadšenci). Dosah je však obmedzený väčšinou okolo 15 km. V prvom prípade je dosah takmer neobmedzený. Takmer preto, že funguje len tam, kde je mobilný signál.

Ak nie ste náročný psíčkar alebo napríklad lovec, ktorý sa často pohybuje v extrémnych podmienkach, potom vám postačí ten na GSM sieti. Je užívateľsky prívetivý a vhodný v situáciách, keď psík zabehne do dlhších vzdialeností. Ak psa cvičíte profesionálne alebo pri love a hľadáte tak veľmi presné zariadenie, potom dobrou voľbou bude práve rádiový GPS obojok.

7 najlepších GPS obojkov pre psy

Vybral som tie najlepšie na trhu a dal ich do tohto článku. Pri recenziách som sa zameral na hlavné výhody a nevýhody, ktoré sú pre daný GPS obojok typické.

#1 GPS obojok s dobrým pomerom cena / výkon

Tractive GPS Tracker – recenzia

Prezrieť viac obrázkov …

Tractive GPS Tracker je pre tých, ktorí chcú mať svojho maznáčika pod kontrolou a zároveň nechcú investovať do zariadenia s veľkými obstarávacími nákladmi. Ideálne pre amatérskych psíčkarov, ktorí neočakávajú 100% spoľahlivosť, ale uspokoja sa s tým, že funguje správne hlavne v miestach, kde je GSM signál (v mestách bez problému, horšie je to v lese). Ak tiež hľadáte pokročilého merača aktivity vášho psa či mačky napr. krokomer či prehľady aktivít psa, potom hľadajte vo vyšších cenových kategóriách.

Tractive GPS Tracker je GPS obojok s najlepším pomerom cena / výkon. Jedná sa o jeden z najlacnejších GPS obojkov na trhu, aj napriek tomu sa však stretáva s radom pozitívnych reakcií. Funguje na GSM sieti, nie je však potrebné špeciálne pre obojok hľadať mobilného operátora. Všetko je zazmluvnené. Platíte raz za dva roky 99 € a nečakajú na vás žiadne iné skryté poplatky. Sieť však platí celosvetovo a ak vám psík zabehne do zahraničia, aj tak ho budete môcť vystopovať.

Zariadenie je prepojené s aplikáciou Tractive GPS app, vďaka ktorej človek môže využívať chytré funkcie typu: SafeZone (virtuálny plot), Live Tracking či históriu trasy vášho psa či mačky. Je potrebné myslieť na to, že pri aktívnom využívaní funkcií, predovšetkým Live tracking, musíte nabíjať zariadenie každý deň. V režime Stand-by vydrží niečo medzi 2 až 5 dňami. Ľudia sa sťažujú aj na iné nedokonalosti ako napr. falošné správy o opustení bezpečnej zóny spôsobené výpadkom signálu. Takéto problémy sa vyskytujú však u väčšiny obojkov, ktoré fungujú na GSM sieti, avšak väčšinu času fungujú obstojne. Ak by ste chceli naozaj spoľahlivé zariadenie (pre lovcov, profesionálov), musíte sa pozerať po drahších kúskoch nad 570€.

Tento GPS lokátor niektorí využívajú aj pre mačky, ale rozmery sú tak na hrane prijateľnosti (nájdete aj menšie, čiže pre mačky vhodnejšie). V praxi oceníte aj notifikáciu v aplikácii na slabú baterku prijímača a rýchle nabíjanie do 2 hodín. Aplikácia je na Android aj iOS, ale počítajte s tým, že všetko je v angličtine. Rovnako ako som sa bál ja, možno si aj vy hovoríte, či je Tractive GPS Tracker vodotesný a nepoškodí sa pri prvom daždi. Netreba sa však báť, vydrží dážď i šaňtenie v kaluži. Na kúpanie psíka však voľte drahšie varianty, pretože tu by už mohol robiť neplechu.

5 dôvodov, prečo KUPOVAŤ Tractive GPS Tracker

 • GPS obojok s výborným pomerom cena / výkon
 • Mobilná sieť pre zariadenie je už zazmluvnená a funguje vo väčšine krajín
 • Vhodné pre maznáčikov už od 4,5 kg (psy i mačky)
 • Obojok je vodotesný a vydrží bez problémov aj silný dážď (kúpaniu sa radšej vyhýbajte)
 • Rýchle nabíjanie do 2 hodín

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ Tractive GPS Tracker

 • Pri aktívnom používaní funkcie Live tracking je potrebné nabíjať každý deň
 • Zariadenie nie je 100% spoľahlivé a môže pri výpadku signálu ukazovať falošné upozornenia (napr. to že pes preskočil plot, aj keď ho nepreskočil); problém väčšiny GSM obojkov.

#2 GPS + máte prehľad o fyzickej aktivite psa

Paby GPS tracker – recenzia

Prezrieť viac obrázkov …

Ak hľadáte nástroj, vďaka ktorému budete nielen schopní sledovať pozíciu vášho maznáčika, ale aj monitorovať jeho dennú aktivitu vrátane tnapr. počtu krokov, potom Paby GPS tracker je zmysluplným kandidátom. Ponúkne vám pokročilú aplikáciu s radom funkcií ako napríklad GeoFence a meranie dennej aktivity. Ideálny je aj pre psíčkarov, ktorí majú radi nočné prechádzky, pretože vďaka svetelnému a zvukovému upozorneniu spustiteľného z mobilnej aplikácie máte lepší prehľad o pozícii vášho psíka.

Ako som spomenul, Paby GPS tracker ovládate cez mobilnú aplikáciu na iOS alebo Android. Na aplikáciu môžete napojiť až 20 psíkov, ak si zaobstaráte adekvátny počet trackerov. Je potrebné vedieť, že v balení nenájdete obojok, ale iba prijímač. Zariadenie možno však šikovne pripnúť k takmer k akémukoľvek inému obojku. Zariadenie je vodotesné a psíka tak nemusíte obmedzovať ani vo chvíľach, kedy chce skočiť do rieky či rybníku.

Rovnako ako u väčšiny GPS trackerov, aj aplikácia tohto zariadenia nie je v slovenčine, ale len v angličtine. Rozmery prístroja sú jedny z najmenších na trhu: 5.85 x 3.23 x 1.74 cm. Paby GPS tracker môžete ľahko nabiť nabíjačkou s magnetickou prípojkou, ktorá pôsobí veľmi prémiovo a nabije obojok do 120 minút. Keďže ide o obojok fungujúci na mobilných dátach, musíte okrem obstarávacích nákladov počítať aj s nákladmi na mesačnú tarifu 4€ mesačne (ročné účtovanie).

Najväčšou pridanou hodnotou je fakt, že má v podstate neobmedzený dosah. Ak ste na druhej strane zemegule, vidíte presnú polohu vášho psíka (teda len keď sa nachádza v oblasti, kde sú mobilné dáta). Ďalším veľkým plusom je široká paleta funkcií zahŕňajúca nielen určenie GPS pozície psíka, ale aj prepracované meranie fyzickej aktivity vášho štvornohého chlpáča.

5 dôvodov, prečo KUPOVAŤ Paby GPS tracker

 • Meria nielen GPS pozíciu, ale aj fyzickú aktivitu psíka
 • Možnosť napojiť až 20 zariadení na jednu aplikáciu
 • Je obdarený LED svetlom a zvukovým signálom, ktoré aktivujete na diaľku (vhodné na nočné prechádzky)
 • SIM karta je dodaná spolu s GPS trackerom; netreba zariaďovať
 • Nízka obstarávacia cena

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ Paby GPS tracker

 • Nie je dodávaný s obojkom, nutné pripojiť k vlastnému
 • Platí sa paušálny poplatok za mobilný internet (4€ mesačne)

#3 Žiadne mesačné poplatky a originálne funkcie

GPS obojok Mishiko – recenzia

Prezrieť viac obrázkov …

GPS obojok Mishiko patrí k rade obojkov, ktoré fungujú na GSM sieti. Neplatíte žiadne mesačné poplatky, pretože spolu s obojkom dostávate v cene integrovanú SIM, na ktorej máte neobmedzené dáta. V dlhodobom pohľade ide o jednoznačného víťaza v kategórii pomer cena / výkon. GPS obojok je kompletne vodotesný a vydrží aj psie plavby skrz rybník. Výrobca uvádza, že obojok môže byť až 30 minút pod vodou.

S vaším štvornohým kamarátom môžete cestovať po celom svete bez obáv, že by ste ho niekde stratili. Mobilné dáta sú totiž takmer celosvetové. Na GPS obojku Mishiko nájdete aj úsporné LED svetlo, vďaka ktorému sú nočné prechádzky bez vodítka o niečo pokojnejšie. Obojok je z hliníka a konštrukcia je teda veľmi solídna. Obojok sa nabíja bezdrôtovo pomocou pribalenej nabíjačky.

To, že lokalizujete psa, tým funkcia obojku Mishiko nekončí. Meria tiež pohybovú aktivitu psa a dokonca podľa plemena psa odporúča vhodné množstvo denného pohybu, ktorý ďalej vyhodnocuje. Áno, treba mať stále na pamäti, že nie je na 100% spoľahlivý, pretože je stále závislý na miestach pokrytých mobilnými dátami. Nevýhodou je tiež vyššia nákupná cena okolo 150€.

Obojok je súčasť balenia a nemusíte ho zvlášť prikupovať, ako napríklad u Paby GPS tracker. Doživotné aktualizácie sú v tomto prípade samozrejmosťou. Ide o kompaktný kúsok, ktorý na psíkovi sedí bez problému. Všetko je samozrejme napojené na aplikáciu na mobile, ktorú si bezplatne stiahnete na Google play alebo App Store. Všetko je jednoduché, však napr. terén mapy by podľa názorov niektorých používateľov mohol byť podrobnejší.

7 dôvodov, prečo KUPOVAŤ GPS obojok Mishiko

 • Solídna konštrukcia, ktorá všeličo vydrží (aj 30 minút pod vodou)
 • Pokročilé funkcie monitorujúce aktivitu psa a GPS lokáciu
 • Neplatíte žiadne mesačné poplatky za mobilné dáta (sú neobmedzené v integrovanej SIM karte)
 • Úsporné LED svetlo, ktoré uľahčuje nočné prechádzky
 • Máte doživotnú aktualizácia firmvéru
 • Kompaktné rozmery a jednoduché ovládanie
 • Neobmedzený dosah (po celom svete, kde je signál)

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ GPS obojok Mishiko

 • Je závislý na GSM sieti a je spoľahlivý len v miestach, kde je signál (ako všetky GSM obojky)
 • Vyššie obstarávacie náklady okolo 150€

#4 Kompaktný spoločník so všetkými funkciami

Motorola Scout 2500 GPS obojok – recenzia

Ak hľadáte na funkcie bohatý a rozmerovo kompaktný GPS obojok, potom čítajte ďalej. Motorola Scout 2500 GPS je obojok fungujúci na GSM sieti, čo mu umožňuje trackovať vaše zvieratko celosvetovo, kde je signál. Má v sebe nielen klasické funkcie, ako sledovanie vášho psa v reálnom čase, históriu jeho pohybu či virtuálny plot vysielajúcou notifikáciu pri jeho opustení, ale tiež merač fyzickej aktivity a merač teploty. Keď sa stane, že psa necháte v aute, môžete tak na diaľku sledovať teplotu v aute, či sa dramaticky nezmenilo počasie a nestal sa tak pobyt v aute pre psa nebezpečný.

Rovnako ako u všetkých obojkov, ktoré závisia od mobilných dátach, aj na tento sa nemôžete 100% spoľahnúť. Funguje len tam, kde je signál, čo je rozdiel oproti rádiovým obojkom. Každopádne patrí k jedným z najpresnejších na trhu, okrem SIM karty pomáha presnosti i Bluetooth a GPS signál. A ak nechcete investovať 550+, potom rovnako nenájdete uspokojivejšiu náhradu.

Všetko je prepojené s aplikáciou vo vašom smartphone, ktorý vám dáva upozornenia v prípade, že pes opustí váš dom alebo začne byť pobyt v rozpálenom aute nebezpečný. Obojok Motorola Scout 2500 GPS je vodotesný a nemusíte sa báť aj chvíľ, kedy sa pes kúpe v rieke či rybníku. Revolučná funkcia, ktorú oceníte vtedy, keď by sa vám pes stratil, je možnosť zistiť jeho zdravotný stav na diaľku (či je jeho telesná teplota v normále). Cena zariadenia sa pohybuje okolo 150€.

Treba počítať aj s ročným poplatkom za služby vo výške cca 40€ ročne. Paušálna platba je nevýhodou, ktorá je však typická pre väčšinu GPS obojkov. Dizajn je jednoduchý a rozmery sú veľmi kompaktné. V balení nájdete samozrejme aj obojok, na ktorý môžete samotné zariadenie pripevniť.

5 dôvodov, prečo KUPOVAŤ obojok Motorola Scout 2500 GPS

 • Meria GPS pozíciu, okolitú, aj telesnú teplotu a pohyb psa
 • Jednoduché mobilné aplikácie na iOS a Android
 • Zariadenie je veľmi kompaktné a je obdarený prémiovým vzhľadom
 • V balení nájdete aj obojok špeciálne prispôsobený ku GPS lokátoru
 • Aplikácia dáva notifikácie vtedy, keď je pes v nebezpečenstve (opustí dom alebo sa v aute urobí neprimerané teplo)

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ obojok Motorola Scout 2500 GPS

 • Čas od času vypadáva signál, pretože je závislý na mobilných dátach
 • Vyššie obstarávacie náklady (okolo 150€)

#5 Maximálna výdrž, väčšie rozmery

Tractive XL GPS Tracker – recenzia

Prezrieť viac obrázkov …

Tractive XL GPS Tracker je vhodný pre pánov veľkých psov, ktorých priorita je maximálna presnosť, okamžitá odozva a vysoká spoľahlivosť a sú ochotní ísť do väčšieho zariadenia. Zároveň je pre tých, ktorí hľadajú čisto GPS obojok a neočakávajú od zariadenia aj iné funkcie ako merač telesnej aktivity či okolitej teploty.

Predstavte si GPS obojok, ktorý bez nabíjania vydrží až 6 týždňov a ktorý meria s presnosťou na 2 metre. Áno, ide o Tractive XL GPS Tracker. Avšak odrazilo sa to na veľkosti zariadenia, ktoré dosahuje rozmery 8 x 4,9 x 2,9 cm. Jedná sa o poriadneho macka, ktorý je vhodný len pre väčšie psy. Každopádne odmenou za to je väčšia spoľahlivosť než pri iných GPS obojkoch fungujúcich na GSM sieti.

Obstarávacia cena nie je moc vysoká, treba však počítať s tým, že raz za dva roky zaplatíte cca 100€ za mobilné dáta a službu ako takú. Signál nie je obmedzený na SR, GPS obojok môžete využívať po celom svete. Nemusíte tiež dokupovať žiadny obojok, GPS lokátor dodávajú priamo s obojkom stavaným pre toto zariadenie.

Obojok stačí napojiť na aplikáciu vo vašom smartphone (iOS aj Android) a následne môžete sledovať aktuálnu pozíciu vášho maznáčika, históriu trasy, alebo napríklad dostávať upozornenia, keď opustí virtuálny plot (ten, ktorý si nastavíte). Tractive XL GPS Tracker je dosť vodotesný na to, aby zvládol psie plávanie v rybníku či rieke. Ale bacha! V dôsledku väčších rozmerov, reportujú niektorí užívatelia, že pri extrémnejšiom pohybe psa sa GPS lokátor môže uvoľniť. Niektorí ho tak dokonca stratili. Zariadenie preto dobre upevnite a vyhnite sa prechádzkam v extrémnom prostredí. Ak to nie je možné, poobzerajte sa po inom GPS obojku z nášho výberu.

6 dôvodov, prečo KUPOVAŤ obojok Tractive XL GPS Tracker

 • Výdrž až 6 týždňov
 • Výborná spoľahlivosť, okamžitá odozva a vynikajúca presnosť
 • Funkcie ako virtuálny plot a možnosť zhliadnuť históriu trasy
 • Zariadenie je veľmi odolné a vodotesné
 • Kombinuje v sebe SIM kartu a GPS modul (vyššia presnosť)
 • Obojok je dodávaný spolu so samotným GPS lokátorom

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ obojok Tractive XL GPS Tracker

 • V dôsledku väčších rozmerov je vhodný iba pre väčšie psy
 • Niektorí užívatelia sa sťažovali na nedostatočné pripevnenie zariadenia k obojku

#6 Profesionálny GPS obojok s odposluchom

Tracker G400FI – recenzia

Prezrieť viac obrázkov …

Pokiaľ zháňate obojok s maximálnou spoľahlivosťou, neobmedzeným dosahom a odpočúvaním z miesta, kde sa pes nachádza, potom Tracker G400FI stojí za vaše zváženie. Je ideálnym spoločníkom pre lovcov a outdoorových nadšencov. Všetko funguje na GSM sieti v kombinácii s inými technológiami, ktoré zaisťujú maximálnu presnosť.

Konkurenčnou výhodou sú predovšetkým funkcie orientované pre lovca. Napríklad taký alarm, kedykoľvek pes vydá signál (zašteká), alebo možnosť odposluchu okolia psa, sa dá skvelé využiť vo vašich loveckých či outdoorových aktivitách. Nechýba tiež ani funkcia, ktorá vás upozorní, že sa od vás pes vzdialil viac, ako je prijateľné (dopredu si navolíte hraničnú vzdialenosť). Na diaľku môžete zariadenie aktivovať a deaktivovať, kedykoľvek budete chcieť šetriť batériu. Tá vydrží 18 až 100 hodín.

Všetko vidíte v aplikácii vo vašom mobile s Androidom či iOS. Aj keď je zariadenie pomerne veľké 4,6 x 8,5 x 4,1 cm, pripevnenie k obojku je dosť pevné a je uspôsobené aj na extrémnejšie podmienky. Aj vďaka vodotesnosti do 10 metrov je možné si vyjsť do prírody snáď na každom kontinente (slovenské lesy nie su žiadny problém). Obojok má reflexnú oranžovú farbu, ktorá umožňuje lepšiu viditeľnosť psa aj pri zhoršených svetelných podmienkach.

Nie je potrebné špeciálne vysielačky, ako vidíme u iných loveckých GPS lokátorov, ale postačí váš smartphone a aplikácia od výrobcu. Tu nastavujete všetko od aktivácie zariadenia až po odposluch psa. Nenájdete tu však funkcie ako merač fyzickej aktivity, pretože sa výrobcovia zamerali primárne na funkcie pre outdoorových nadšencov a lovca. Za kvalitu si človek v tomto prípade musí priplatiť a to cca 500€ s tým, že treba počítať aj s ročnou platbou 60€ za aplikáciu na iOS a Android.

8 dôvodov, prečo KUPOVAŤ obojok Tracker G400FI

 • Možnosť odpočúvania okolia, kde sa pes nachádza
 • Spustí alarm v aplikácii, keď pes vydá signál (zašteká)
 • Aktivácia a deaktivácia obojku na diaľku cez aplikáciu
 • Výdrž až 100 hodín
 • Keďže kombinuje niekoľko lokalizačných technológií, je veľmi presný a spoľahlivý
 • GPS lokátor je pevne pripevnený k obojku tak, aby držal aj v extrémnych podmienkach
 • Digitálny kompas určujúci vašu pozíciu i pozíciu psa
 • Reflexná farba, ktorá uľahčuje orientáciu v noci

1 důvod, proč NEKUPOVAT obojek Tracker G400FI

 • Väčšie obstarávacie náklady, následne platba 60€ mesačne za predĺženie licencie na aplikáciu Tracker Hunter, ktorú je potrebné zvlášť prikúpiť

#7 Výcvikový obojok a GPS v jednom + žiadne mesačné poplatky

GPS obojok Dogtra Pathfinder – recenzia

Prezrieť viac obrázkov …

Pozeráme na jeden z najkomplexnejších GPS obojkov pre outdoorových nadšencov či lovcov. Ocenia ho tí, ktorí chcú perfektne fungujúci GPS obojok a zároveň však túžia po tom využiť výhody elektrického obojku a používať obojok aj pre výcvik. Dogtra Pathfinder umožňuje oboje v jednom. Ide o zariadenie s vyššou cenou, ale o poriadok vydatnejšie funkcionalitou a spoľahlivosťou.

Výhoda číslo jedna je jasná; zariadenie funguje pomocou rádiových vĺn, nie cez mobilnú sieť. Nie je teda potrebné zakupovať SIM, ani platiť akýkoľvek mesačný poplatok. Ako to teda funguje? Balíček zahŕňa GPS lokátor s obojkom, GPS konektor a aplikáciu Dogtra Pathfinder (+ ďalšie príslušenstvo). Pes má na sebe obojok, ktorý je obohatený o anténu, ktorý je schopný zachytiť satelitný signál (podobne ako navigácia do auta). Schéma funguje takto: GPS konektor (vyzerá ako vysielačka) prijíma signál GPS lokátora na obojku, a pomocou Bluetooth prepojíte aplikáciu v mobile s GPS konektorom. Podstatné však je, že týmto spôsobom lokalizujete psa až na 15 km a to bez SIM karty a mesačného poplatku.

A teraz k samotným funkciám. GPS konektor len prijíma signál z obojku, pomocou neho nič nezadávate. Všetky funkcie ovládate skrz aplikáciu vo vašom telefóne. To je síce vo väčšine prípadoch super, ale keď chcete rýchlo zareagovať a poslať psovi impulz, tak je to s mobilom o niečo zložitejšie ako len stlačiť tlačidlo. Dá sa na to však zvyknúť. Funkciu výcvikového obojku možno zamknúť, aby tak nedošlo k nechcenému impulzu. Vďaka funkcii GeoFence máte možnosť navoliť si na mape ľubovoľnú oblasť akéhokoľvek tvaru a nechať si zasielať upozornenia vtedy, kedy pes do zakázanej zóny vkročí (alebo z nej odíde).

V teréne oceníte hneď niekoľko vecí. Jednou z nich je bezpochybne možnosť namiesto mapy vidieť kompas ukazujúci, ktorým smerom sa vydať za svojím psom. Môžete dokonca napojiť aj psy vašich priateľov, alebo lokalizovať nielen psy, ale aj to, kde sa nachádzajú vaši priatelia. Ideálny pre hromadný lov. Ďalšou skvelou funkciou je možnosť offline máp, čo vás absolútne zbavuje závislosti na mobilných dátach. V extrémnych podmienkach človek ocení vodotesnosť, dobrú odolnosť a absolútnu presnosť vďaka satelitnému signálu. V pohotovostnom režime vydrží obojok asi mesiac. Nabíjanie doplna vám zaberie asi 3 hodinky.

Nevýhodou je vyššia cena a tiež to, že nemá neobmedzený dosah ako GSM obojky. Každopádne 15 km je dostatočný dosah. Obojok je totiž určený skôr outdoorovým nadšencom a lovcom, a preto je najdôležitejšia presnosť a spoľahlivosť aj za zhoršených podmienok.

9 dôvodov, prečo KUPOVAŤ GPS obojok Dogtra Pathfinder

 • Možnosť využívať aj ako plnohodnotný výcvikový obojok
 • Neplatí sa žiadny mesačný poplatok za SIM ani licenciu (žiadna nie je treba)
 • Funguje rádiovo a nie je potreba mobilných dát
 • Vynikajúca presnosť vďaka satelitnému signálu a anténe
 • Je veľmi odolný a vodotesný, pes môže pokojne aj plávať
 • Funkcia GeoFence umožňuje zadať ľubovoľný tvar virtuálneho plota
 • Nájdete tu kompas navigujúci vás smerom k vášmu psovi
 • Možnosť napojiť aj viac psov alebo GPS lokátory vašich priateľov a vidieť ich na mape
 • Mapy fungujú aj offline

2 dôvody, prečo NEKUPOVAŤ obojok Tracker G400FI

 • Väčšie obstarávacie náklady
 • Vibrácie a elektrostatické impulzy zadávate cez aplikáciu, čo je niekedy v teréne nepraktické

Ako vybrať GPS obojok?

Pri výbere GPS obojku sa pozerajte hlavne po dobrej výdrži batérie, cene a dosahu zariadenia. Do úvahy berte aj veľkosť a plemeno vášho psa. V neposlednom rade je dôležité vedieť, prečo samotný obojok vlastne kupujete a či je pre váš prípad vhodný.

Na trhu je celý rad GPS obojkov a preto je dôležité vedieť sa na trhu vyznať. Zmyslom tejto sekcie je dodať dostatok informácií, aby ste boli schopní sami určiť, aký obojok je pre vášho psíka ten pravý.

I. Podľa ceny

Rozhodnite sa, koľko peňazí ste ochotní do obojku investovať. Keď kupujete GPS obojok pre vášho psa, zvažujete parametre rovnako ako obstarávaciu cenu a fixný poplatok (ak nejaký je). Cena GPS obojkov sa pohybuje od 70€ do 800€, ktorú často dopĺňa aj ročný poplatok 40€ až 60€ (mobilné dáta a licencie).

 • Základný obojok pre nenáročného používateľa kúpite do 190€.
 • Tie drahšie sa líšia vo výdrži batérie, odolnosti a dosahu. Môžu napríklad aj merať fyzickú aktivitu psa alebo počúvať zvuky z okolia psíka. Tie najdrahšie sú orientované na lovca a outdoorových nadšencov, ktorí ocenia odolnosť, spoľahlivé určenie polôh za všetkých podmienok a dlhú výdrž.

II. Podľa výdrže batérie

Akonáhle nájdete svojho kandidáta, skontrolujte výdrž batérie. Čím väčšia je, o to lepšie. Berte tiež do úvahy, že čím viac funkcií má, tým viac potrebuje batérie. Stáva sa, že základný obojok vydrží dlhšiu dobu než jeho funkcionálne bohatší kolega. Dobrá výdrž je viac ako 24 hodín.

 • Vyberajte najlepšie také, ktoré môžete na diaľku deaktivovať a šetriť tým batériu

III. Podľa stupňa odolnosti

Nie každý chodí každý deň do prírody, ale iste oceníte keď je obojok vodotesný a odolný voči nárazom. Nemôžete svojho psa strážiť 24/7, preto chcete GPS obojok, ktorý bude fungovať aj pri náhlej návšteve kaluže či potoka. Psíka tak môžete brať aj do miest, kde to má najradšej.

IV. Podľa dosahu

Zvážte dosah a presnosť obojku. Väčšina dostupných obojkov funguje vďaka mobilnej sieti a je teda z veľkej časti závislých na signáli. Sú spravidla lacnejšie ako satelitné a rádiové GPS lokátory. Sú vhodné skôr do mesta, kde je dobrý signál. Problémy s presnosťou môžete mať v odľahlejších oblastiach.

 • Lovci a outdooroví nadšenci ocenia satelitné či rádiové GPS obojky, ktoré nie su závislé na GSM signáli.

V. Podľa kompatibility

Vyberajte najlepšie taký obojok, ktorý sa pripojí k vášmu smartphonu. Mobil máte často po ruke a budete mať tak lepší prehľad o lokácii vášho psa. Spojenie s mobilom má výhody aj v tom, že vám zasiela notifikácie, keď pes opustí dovolený priestor alebo iné špeciálne funkcie. Jednoducho sa potom môžete pozerať na históriu trasy a vedieť, koľko kilometrov pes ušiel alebo ako rýchlo sa pohyboval.

 • U niektorých obojkov, ktoré sa prepájajú so smartphonom, môžete vzdialene aktivovať svetlo na obojku a lepšie sa tak orientovať pri nočných prechádzkach.

VI. Podľa reputácie značky

Hľadajte zavedené značky, ktoré sú známe a fungujú úspešne už niekoľko rokov. Prečo? Ak firma prestane fungovať, váš GPS obojok sa tak stáva nepoužiteľným. Vo väčšine prípadoch platíte ročné poplatky za služby v cloude a ich špeciálnu SIM kartu. Kúpte GPS obojok od vyhlásenej značky, ale stále majte na pamäti výdrž, dosah, cenu a odolnosť zariadenia.

Prečítajte si tiež výber najlepších granúl pre psy,  elektrických obojkov  a SmartPet vychytávok – dali sme si záležať. 🙂

Zdroje

 1. Porovnanie GPS obojkov Garmin a Tracker – magazín Elektro-Obojky.cz
 2. Diskusia na tému GPS obojky pre psy – Loveckeforum.info
 3. Článok všeobecne o GPS obojkoch – typy, ako vybrať, funkcie, … –  Blog.Pujcovna-obojku.cz
 4. Článok o GPS obojkoch zameraných na rôzne značky – Hellosandy.cz
 5. Článok o čipovaní psov –  ČasKrmení.cz
 6. [eng] Zahraničný článok o najlepších GPS obojkoch na trhu –  PCmag.com
 7. [eng] Zahraničný článok o 13 najlepších GPS obojkoch na trhu –  Thepawtracker.com
 8. [eng] Zahraničný článok o 6 najlepších GPS obojkoch na trhu – SafeWise.com
 9. [eng] Zahraničný článok o 25 najlepších GPS obojkoch na trhu –  Petlifetoday.com
 10. [eng] Zahraničný článok o tom, podľa čoho vyberať GPS obojok –  Wikihow.com
 11. [eng] Wiki článok, čo je to GPS obojok – Wikipedia.org
4.2/5 - (10 votes)

1 komentár k “Najlepšie GPS obojky pre psov 2024 – recenzie, skúsenosti a návody”

 1. Ahoj pejskaři 🙂 když jsme vybírali monitorovací zařízení pro naši fenku, dali jsme na radu známých. Protože naše BlairWitch často utíkala, je to přece jenom lovecký pes, zvolili jsme Paby GPS Tracker. Je sice o trochu dražší, ale jsme rádi, že jsme zakoupili právě tento produkt, neboť máme pejska neustále pod kontrolou a zatím nemáme s produktem žádný problém. Mrkněte např. na https://www.elektro-obojky.cz/gps-obojky-pro-psy/paby-gps-tracker-a-monitor-aktivity – produkt je dle mě bezproblémový 🙂

  Odpovedať

Vložiť komentár